Насловна / Вести / ОДРЖАН „УЖИЧКИ ПОБЕДНИК 2017.“ У ВЕЛИКОМ ПАРКУ

ОДРЖАН „УЖИЧКИ ПОБЕДНИК 2017.“ У ВЕЛИКОМ ПАРКУ

karate turnir uzice 2017 05 683x1024

У организацији Карате клуба „Ужице“ и Карате савеза Уже Србије у недељу 27.11.2017 године у хали спортова „Велики парк“ у Ужицу, оџан је десети по реду карате турнир „Ужички победник 2017“ на коме је учествовало 305 такмичара из 33 клуба из Републике Српске и Србије.

Такмичење је отворио члан управног одбора Душан Кнежевић, а само такмичење је протекло у фер и спортском надметању.

У генералном пласману најуспешнији је био КК „Ужице“ са освојених 19 златних медаља. Друго место припало је КК „Дрина Вишеград“ из Вишеграда-12 златних, треће место заузела је екипа „Омладинца“ из Бајине Баште са 9 златних , док је четврто место заузела екипа „Гучево“ из Бање Ковиљаче са 8 златних медаља.

Пехар за најбољег сениора припао је Јовану Његићу из „Омладинца“ Бајина Башта, који је после три победе освојио златну медаљу код сениора апсолутна категорија. Друго место заузео је Михаило Јосиповић КК“Борац“ Чачак, док су трећа места заузели Стефан Јоксић КК“Борац“ и Урош Војиновић КК“Књаз“ из Аранђеловца.

Код сениорки апсолутна категорија, златну медаљу освојила је Славка Петровић КК“Лозница“, друго место заузела је Дајана Моћевић КК „Омладинац“ , док се трећа места припала Наташи Влаховић КК“Ужице“ и Ивани Јашић КК“Гучево“Бања Ковиљача.

У катама код сениора најбољи је био Мирко Пантелић КК“Студент“ из Ужица.

Најбоља такмичарка у катама, са освојене три златне медаље је Лидија Трмчић КК“Ужице“, док је код дечака најупешнији био Лука Бакић КК“Ужице“, такође са три златне медаље.

Најуспешнији такмичари из клуба домаћина, проглашени од стране организатора, су код девојака Јана Радовић која је освојила златну медаљу у борбама, а код дечака Кристиан Делић са три златне медаље.

Од такмичара КК“Ужице“ у катама златне медаље освојили су Петра Гајић, Александра Рогић, Огњен Пјевић и Василије Богдановић. У борбама прва места освојили су Александра Рогић, Андреја Ковчић, Борис Пејковић, Павле Ристовић и Немања Мићић.

Веома сам задовољан како је протекао турнир. Ове године је рекордан број клубова наступио на турниру. Захвалио би се Скупштини општине Ужице, као и бројним спонзорима који су помогли да се ова традиционална манифестација успешно организује- рекао је председник Карате клуба „Ужице“ Живан Ршумовић.